Кліматично нейтральне місто на території колишнього аеропорту в Берліні

lightning icon

Сонячні панелі на даху будівлі Бундестагу в Берліні (Джерело: Recharge Website, Achim Melde)

Один із колишніх аеропортів Берліна, закритий у 2020 році, відкрився як центр сталого розвитку та технологій. У вантажних залах колишнього аеропорту Тегель компанії співпрацюють для пошуку рішень щодо зменшення залежності від викопного палива.


Марс Бернат, керуючий директор GUT Am Flughafen 1, зазначив, що цей інноваційний проєкт є одним із найбільших будівельних проєктів у Європі. Відтоді як простір став доступним півтора роки тому, на території колишнього аеропорту вже працюють 220 осіб.

“Протягом наступних кількох років тут планується побудувати і розробити місто майбутнього. В даний час ми працюємо на місці з 17 різними стартапами, які розробляють рішення, необхідні для міста майбутнього,” — сказав він.

Аеропорт Тогель, Берлін, Німеччина. Лютий 2019 (Джерело: Tobias Arhelger, stock.adobe.com)

Як може виглядати майбутнє?

Відновлювальне місто має на меті створити 20 000 робочих місць і забезпечити житлом до 5 000 працівників на місці. Бернат сподівається, що місто стане моделлю для інших міст у світі. Хоча держава сподівається завершити проект протягом 10-20 років, Бернат вважає, що циркулярний виробничий парк може бути готовий вже через п’ять років.

Також в планах — кліматично нейтральна пивоварня.

Бернат додав: “Варіння пива є одним з найбільш енергоємних процесів у виробництві їжі, і це також потрібно декарбонізувати та зробити екологічно чистим, щоб ми могли насолоджуватися пивом у майбутньому”.

Компанія співпрацює з HH2E, яка генерує зелену енергію на території колишнього аеропорту, що дозволяє пивоварні варити екологічне пиво.